Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Konfirmation foråret 2020

Konfirmation i Billum kirke, lørdag den 5. september kl. 9-9.45 & 10.15-11

Telegrammer kan afleveres i Konfirmandstuen fra kl. 8.30

Kl. 9-9.45 konfirmeres i Billum:

Emil Rankenberg Bruun                       Hornsrevvej 3, Billum

Georg Schelander Hansen                 Ho Bugt Vej 17, Billum  

Johannes Damgaard Sørensen,       Hannevangvej 52,Billum

Jens Ølgaard Jacobsen                         Fanøvej 5, Billum

Julius Arthur Immanuel Madsen,    Vesterhavsvej 9, Billum

Niels Skou Nielsen,                                    Kjelstvej 17, Billum

Oscar Meldgaard Lauridsen,              Campusallé 6, 6800 Varde                 

Patrick Daniel Busk                            Kirkebyvej 25G, Billum  

 

Kl. 10.15-11 konfirmeres i Billum: 

Astrid Troldtoft Andresen                     Ho Bugt Vej 1, Billum                          

Ida Dannemann Bentzen                    Fanøvej 10, Billum

Martha-Maria Hansen                          Nr.Billumvej 36, Billum

Seline Harborg Grønne                       Umanakparken 70, 6715 Esbjerg N

Simone Liv Sloth Madsen                   Langlivej 16, Billum                                                   

Sofia Moth Brink                                  Skallingvej 7, Billum                            

Thea Sinkjær-Knudsen                       Hornsrevvej 6, Billum    

 

Konfirmation i Janderup Kirke, søndag den 6. september kl. 10.00

Telegrammer til konfirmanderne kan afleveres i Kirkehuset ved Janderup Kirke kl. 9

Cecilie Kiil Larsen, Vr. Kærupvej 37, Kærup, 6851 Janderup

Freya Elbæk Hymøller, Vesterled 53, Janderup

Helle Christensen Krabbenhøft, Mågevej 5, Janderup

Isabella Cekro Nielsen, Sneppevej 19, Janderup

Jonas Wolf Ebeling, Ternevej 11, Janderup

Julie Ullerup Møller, Grønnevej 25, Janderup

Lærke Holm Bilgaard, Grønnevej 20, Janderup

Magnus Bjerre Toft, Nybrovej 10,  Janderup

Marcus Jakobsen, Åkirkevej 14, Janderup

Maya Uotila Rostgaard, Mågevej 3, Janderup

Mia Svolgart, Vr. Janderupvej 9, Janderup

Naia Yazmin Jordt Olesen, Vesterled 19, Janderup

Nanna Tobiasen, Bavnehøjvej 23, Janderup

Simon Højen Nygaard, Lønborggårdvej 15, Nr. Hebo, 6851 Janderup

Søs Brink Nielsen, Vesterled 22, Janderup

Tilde Klitgaard Thude, Kirkestien 19, Janderup

Valdemar Sommerfeldt Ahler, Nybrovej 153, Kærup, 6851 Janderup

 

Konfirmation i Alslev kirke, lørdag den 12. september kl. 9-9.45 & 10.15-11

Telegrammer kan afleveres i Kirkehuset fra kl. 8.30

Kl. 9-9.45 konfirmeres i Alslev:

Jacob Wulff Andersen                      Kirkegade 57, Alslev     

Lucas Lei Damgaard Hansen,          Toftnæsvej 43, Alslev

Carl-Gustav Høivang                        Kobbermøllen 2, Varde

Frej Jordt Olesen,                            Toftnæsvej 6, Toftnæs    

Benjamin Lindeman Skydt,               Lindholmvej 4 6710 Esbjerg V

Kl. 10.15-11 konfirmeres i Alslev:

Mia Cecilie Højberg Jensen,             Irisvej 32, Alslev

Holger Haargaard Kragh,                 Hjerting Landevej 156, Toftnæs

Filip Haargaard Kragh,                     Hjerting Landevej 156, Toftnæs

Victoria Eugenio Madsen                 Forumvej 26, Alslev

Sandra Vagtborg Fuglebjerg Nielsen, Bredgade 9a, Alslev

Signe Juhl Rahbek                           Hjerting Landevej 130, Alslev